Sunday, Apr 21st 2024
Trending News

MCD election 2022 results: Full list of BJP, AAP & Congress winners

By FnF Correspondent | PUBLISHED: 08, Dec 2022, 21:46 pm IST | UPDATED: 08, Dec 2022, 21:49 pm IST

MCD election 2022 results: Full list of BJP, AAP & Congress winners The Aam Aadmi Party has registered a big victory in the Municipal Corporation of Delhi (MCD) election and has ended the Bharatiya Janata Party's 15-year rule. Final results declared by the State Election Commission show the AAP won 134 of 250 wards under the MCD. The BJP -which exit polls predicted would suffer a big defeat - put up a spirited fight and won 104 seats. The Congress claimed nine and three went with independent candidates. Voting for the 250 wards was held on December 4 with about 50 per cent voter turnout and a total of 1,349 candidates in the fray.


Wards BJP Candidates AAP Candidates Congress Candidates Winning/Leading Party
Abul Fazalenclave Charan Singh Wajid Khan Ariba Khan  Congress (Winner)
Adarsh Nagar Anubhav Dhir Mukesh Goel Virender Kumar Goel  AAP (Winner)
Alipur Yogesh Rana Deep Khatri Rai Singh Mann  BJP (Winner)
Aman Vihar Narendra Manral Ravinder Bhardwaj Suresh Chand Gupta  AAP (Winner)
Amar Colony Sharad Kapoor Jitender Kumar Devendra Basoya  BJP (Winner)
Anand Vihar Dr Monika Pant Rahul Jain Rajiv Chaudhary  BJP (Winner)
Anarkali Meenakshi Sharma Rekha Dikshit Madhu Rani  BJP (Winner)
Andrews Ganj Priti Bhati Anita Baisoya Pooja Yadav  AAP (Winner)
Ashok Nagar Reena Maheshwari Sushma Sisodia Niti Garg  BJP (Winner)
Ashok Vihar Poonam Sharma Rita Khari Manisha BJP (Winner)
Aya Nagar Manisha Chaudhary Himani Ambavata Sheetal  Congress (Winner)
Azad Nagar Neelam Jitu Chaudhary Minni Rathore Varyam Kaur  BJP (Congress)
Azadpur Suman Kumari Mannu Gupta Ritu Singh  BJP (Winner)
Badarpur Veena Pawan Rahi Manju Devi Rainoo Kumari  AAP (Winner)
Bakhtawarpur Janta Devi Babita Chauhan Jyoti Upadhyay  BJP (Winner)
Baljeet Nagar Ayushi Tiwari Dr Ronakshi Sharma Uma  AAP (Winner)
Ballimaran Ramdev Sharma Mohd. Sadik Salik Khan  AAP (Winner)
Bankner Vinod Bharadwaj Dinesh Bhardwaj Anand Kumar Khatri  AAP (Winner)
Baprola Mahesh Tripathi Ravinder Solanki Jatin Sehrawat  AAP (Winner)
Bawana Brahmprakash Pawan Kumar Kuldeep Sehrawat  AAP (Winner)
Bazar Sita Ram Sonia Shrivastav Rafia Mahir Seema Tahira  AAP (Winner)
Begumpur Jai Bhagwan Yadav Dharmender Kumar Sonu Tomar  BJP (Winner)
Bhajanpura Ramraj Tiwari Rekha Rani Ajeet SIngh  AAP (Winner)
Bhalswa Lallu Singh Thakur Ajit Singh Ashok Yadav AAP (Winner)
Bhati Ramvir Tanwar Sunder Tanwar Joginder Tanwar  AAP (Winner)
Bijwasan Jaiveer Rana Narender Jatt Rana Satyendar Rana  BJP (Winner)
Binda Pur Sudha Sharma Krishna Devi Raghav Preeti Kumari  AAP (Winner)
Braham Puri Kavita Sharma Chaaya Sharma Priyanka Rawat  AAP (Winner)
Brij Puri Nirmal Sharma Aafreen Naaz Nazia Khatoon  Congress (Winner)
Budh Vihar Rajpal Garg Amrit Lal Jain Vinod Dabas  AAP (Winner)
Burari Anil Tyagi Aashish Tyagi Nitin Tyagi  BJP (Winner)
Chandani Mahal Irfan Malik Aaley Mohammed Iqbal Mohd. Hamid  AAP (Winner)
Chandni Chowk Ravinder Kumar Kaptan Punardeep Singh Swahney (Sabby) Rahul Sharma  AAP (Winner)
Chauhan Banger Saba Gaji Aasma Rehman Shagufta Chaudhary  Congress (Winner)
Chaukhandi Nagar Suman Kherwal Sunil Kumar Chadha Ramesh Yadav  AAP (Winner)
Chhatarpur Shikha Tyagi Pinky Tyagi Manisha Khatana  AAP (Winner)
Chhawala Shashi Yadav Jeeta Nambardar Sukhbir Singh  BJP (Winner)
Chhitranjan Park Rakesh Guliya Ashu Thakur  Bhawna Gupta  AAP (Winner)
Chirag Delhi Krishan Jakhar Asha Thakur Vandana Saini  AAP (Winner)
Civil Lines Sardar Avtar Singh Vikas Tank Charan Dass  AAP (Winner)
Dabri Vinay Chauhan Tillotma Chaudhary Sameer Tiwari  AAP (Winner)
Dakshin Puri Raj Kumar Chautala Prem Chauhan Anil Khairwal  AAP (Winner)
Daryaganj Lalit Bhamri Sarika Chaudhary Farhad Suri  AAP (Winner)
Dayalpur Puneet Sharma Kamal Gaur Tara Singh BJP (Winner) 
Delhi Gate Deepti Vidyarthi Kiran Bala Dipti  AAP (Winner)
Deoli Anita Singhal Sneh Lata Manju Singhal  BJP (Winner)
Dev Nagar Ghanshyam Chetiwal Mahesh Kumar Sushila Madan Khorwal  AAP (Winner)
Dhirpur Neelam Budhiraja Neha Aggarwal Chanchal Chabra  AAP (Winner)
Dichaon Kalan Neelam Krishan Pahalwan Anita Pandey Komal Prakash Dev  BJP (Winner)
Dilshad Colony Sanrika Sharma Jha Behn Preeti Santosh Sunil Mittal  AAP (Winner)
Dilshad Garden BS Pawar Praveen Kasana Vinod Kumar  BJP (Winner)
Dwarka-A Ram Niwas Gehlot Capt. Shalini Manoj Kumar Gupta  BJP (Winner)
Dwarka-B Kamaljeet Sehrawat Sudha Sinha Sunita Mallik  BJP (Winner)
Dwarka-C Sushma Godara Sunita Neha Lamba  AAP (Winner)
East Patel Nagar Deepali Kapoor Dr Shelly Oberoi  ---  AAP (Winner)
Fateh Nagar Mukul Agarwal Raminder Kaur Anuheet Kaur  AAP (Winner)
Gandhi Nagar Priya Kamboj Rakhi Sharma Anjana Sharma  BJP (Winner)
Gautam Puri Satya Sharma Anil Jain Mohd Riyasat  BJP (Winner)
Geeta Colony Neemaa Bhagat Kawaljeet Kaur Kanika Kwatra  BJP (Winner)
Gharoli Sunita Gautam Priyanka Gautam Vidhya Devi  AAP (Winner)
Ghonda Preeti Gupta Vidyawati Chaudhary Reetu Chaudhary  BJP (Winner)
Gokal Puri Nirmala Jatav Somwati Chaudhary Savita  AAP (Winner)
Gorakh Park Kusum Tomar Priyanka Saxena Arti  AAP (Winner)
Govind Puri Shri Chandraprakash Vijay Sheriyar Manpreet Singh  BJP (Winner)
Greater Kailash Shika Roy Ajit Kaur Pasricha Shakuntala Dahima  BJP (Winner)
Green Park Manoj Garg Sarita Phogat Hawa Singh Tokas  AAP (Winner)
Guru Harkishan Nagar Monika Goyal Shweta Khera Anu Gulati  BJP (Winner)
Hari Nagar Shyam Sharma Rajesh Kumar Ladi Dinesh Jain  AAP (Winner)
Hari Nagar Extension Mithilesh Singh Nikhil Chaprana Rajender Sindwani  AAP (Winner)
Harkesh Nagar Mamta Tundelkar Mamta Pratap Vineeta  AAP (Winner)
Harsh Vihar Laxmi Mahor  Poonam Nirmal Tarawati  AAP (Winner)
Hastsal Suman Pawan Singhal Rakhi Yadav Sunita Yadav  AAP (Winner)
Hauz Khas Sumitra Dahiya  Kamal Bhardwaj Pawan Vashishth  AAP (Winner)
Holambi Kalan Archana Neha Mishra Monika choudhary  AAP (Winner)
Inder Puri Mohan Lal Dayma Jyoti Gautam Sunil Bagri  AAP (Winner)
IP Extension Amrita Pachauri Rachna Arti Mehrol  AAP (Winner)
Isapur Suman Dagar Shivdutt Kaushik Pooja Kaushik  Independent Meena Devi (Winner)
Jagat Puri Raju Sai Sachdeva Timsy Sharma Mustkeem Khan  BJP (Winner)
Jahangir Puri Divya Jha Timsy Sharma  Sunita Devi  AAP (Winner)
Jaitpur Rachna Mishra Hema Sana Fatima  AAP (Winner)
Jama Masjid Asha Verma Sultana Abad Shahin Parveen  AAP (Winner)
Janakpuri South Veena Rani Garg Dimple Ahuja Geeta  AAP (Winner)
Janakpuri West Urmila Chawla Santosh Chilwal Anushree Khutel  BJP (Winner)
Jawalapuri Brijesh Rai Santosh Devi Veena Chauhan  AAP (Winner)
Jharoda .. Gagan Choudhary Surender Singh  AAP (Winner)
Jhilmil Pankaj Luthra Roshan Lal Sagar Puneet Manchanda BJP (Winner)
Joharipur Roshan Lal Sajid Khan Munesh Kumar  AAP (Winner)
Kabir Nagar Vinod Gupta Munesh Sharma Zarif  Congress (Winner)
Kadipur Urmila Rana Munesh Devi Ruma Rana  AAP (Winner)
Kakrola Pawan Kumar Tomar Sudesh Kumar Indrawati Singh  AAP (Winner)
Kalkaji Yogita Singh Bunty Gautam Narindra Kaur Captain  BJP (Winner)
Kalyanpuri Rajkumar Dhillon Kiran Gupta Sethi Bhola Singh  BJP (Winner)
Kamla Nagar Renu Aggarwal Sandeep Dabas Ashima Gandhi  BJP (Winner)
Kanjhawala Varun Saini Sandeep Joginder  AAP (Winner)
Kapashera Sunita Yadav Aarti Yadav Laxmi Devi  AAP (Winner)
Karam Pura Rajiv Girotra Rakesh Joshi Satdev Goyal  AAP (Winner)
Karawal Nagar - East  Shimla Devi  Jitender Bansal Saroj Baghel  BJP (Winner)
Karawal Nagar-West Satyapal Singh Mukesh Yadav Dharmender Bhaiya  BJP (Winner)
Kardam Puri Mukesh Bansal Urmila Gautam Sanjay Gour  BJP (Winner)
Karol Bagh Usha Lavadiya Urmila Devi  Pooja  AAP (Winner)
Keshav Puram Yogesh Verma Vikas Goel Pankaj Sharma  BJP (Winner)
Keshopur Harish Oberoi Sachin Tyagi Mahinder Khera  BJP (Winner)
Khanpur Mamta Yadav Suman Gupta Deepika  BJP (Winner)
Khyala Paramjeet Kaur Shilpa Kaur Rajwati Chandela  AAP (Winner)
Kirari Urmila Choudhary Ramesh Chand Rahul Mathur  AAP (Winner)
Kishan Ganj Geeta Nagar Pooja Maan Singh Prerna Singh  AAP (Winner)
Kohat Enclave Ajay Ravi Hans N Raja Dushyant Kumar  BJP (Winner)
Kondli Munesh Dedha Vinita Dedha Jyoti  BJP (Winner)
Kotla Mubarakpur Kusumlata Chaudhary Rinu Mittal Renu  BJP (Winner)
Krishna Nagar Sandeep Kapoor Jugal Arora Pradeep Kumar  BJP (Winner)
Kunwar Singh Nagar Shashi Prabha Solanki Rajbala Lakra Krishna Devi  BJP (Winner)
Lado Sarai Pravesh Sejwal Rajeev Sansanwal Anita  AAP (Winner)
Lajpat Nagar Sardar Arjun Pal Singh Marwah Subhash Malhotra Bala Subramanyam  BJP (Winner)
Lalita Park Himanshi Pandey Shweta Nigam Chandani Siddiqui  AAP (Winner)
Laxmi Nagar Alka Raghav Meenakshi Sharma Sunita Dhawan  BJP (Winner)
Madangir Manisha Chandrapal Geeta Doli  AAP (Winner)
Madanpur Khadar East Dr Lekhraj Praveen Kumar Jeewan Singh  AAP (Winner)
Madanpur Khadar West Braham Singh Karamvir Bidhuri Vijay Pal  BJP (Winner)
Madhu Vihar Sushma Rathee Neha Chauhan Esha Bishnoi  BJP (Winner)
Madipur Sunita Kangda Sahil Gangwal Sant Prakash Gangwal  AAP (Winner)
Mahaveer Enclave Ajeet Singh Praveen Rajpoot Amar Tiwari  AAP (Winner)
Mahavir Enclave Raj Kumar Ajay Kumar Rai Jai kiran  AAP (Winner)
Mahipalpur Indrajeet Sehrawat Joginder Sehrawat Kunal Sehrawat  BJP (Winner)
Malka Ganj Rekha Amarnath Jatav Guddi Devi Mamta  BJP (Winner)
Malviya Nagar Dr. Nandini Sharma Leena Kumari Vandana Saini  AAP (Winner)
Mandawali Shashi Chandna Reena Tomer Usha Chaudhary  BJP (Winner)
Manglapuri Vijay Veer Solanki Narender Kunar Joginder Kishor (Singhal)  AAP (Winner)
Mangol Puri Shashi Sood Rajesh Kumar Deepak Kumar  AAP (Winner)
Mangolpuri-A Ashok Bidlan Dharam Rakshak Om Prakash  AAP (Winner)
Mangolpuri-B Rajeshwari Jaswant Suman Savaria Pooja  AAP (Winner)
Matiala Anuradha Sharma Rajnish Matiala Neelam Vats  BJP (Winner)
Maujpur Anil Sharma Anil Jain Vinod Kumar  BJP (Winner)
Mayur Vihar Phase-1 Prema Devi Beena Balguher Ranjna Kumar Bhati  AAP (Winner)
Mayur Vihar Phase-2 Bipin Bihari Singh Devender Chaudhary Heera Singh Rawat  AAP (Winner)
Meethapur Guddi Chaudhary Rita Awana Amiri Devi  BJP (Winner)
Mehrauli Arti Singh Yadav Rekha Chaudhary Pushpa Singh  AAP (Winner)
Model Town Vikesh Sethi Nathuram Nagar JK Dabar  BJP (Winner)
Mohan Garden Shyam Mishra Surender Kaushik Pardeep Kumar Karhana  AAP (Winner)
Molarband Gagan Kasana Hem Chand Goyal Rajvir Sharma  AAP (Winner)
Moti Nagar Ritu Madan Alka Dhingra Neelam Nijhawan  AAP (Winner)
Mubarikpur Ramdayal Mahto Rajesh Kumar Gupta Diwakar Mittal  AAP (Winner)
Mukherjee Nagar Sardar Raja Iqbal Singh Antul Kohli Rajeev Khurana  BJP (Winner)
Mukundpur Gulab Singh Rathore Ajay Sharma Shyam Singh Sisodiya  BJP (Winner)
Mundka Gajendr Daraal Anil Lakra Surendra Kumar Lakra  Independent 
Munirka Rama Tokas Rajbala Tokas Anita Tokas  AAP (Winner)
Mustafabad Shabnam Malik Dr Nasreen Sabila Beghum  Congress (Winner)
Najafgarh Amit Kharkhari Rajbir Dabas Satbir Sharma  BJP (Winner)
Nand Nagri Rinku Kumar Ramesh Baisiya Mohan  AAP (Winner)
Nangal Thakran Babita Dabas Manisha Nain Komal  BJP (Winner)
Nangli Sakrawati Savita Sharma Geetu Shokeen Kranti Jha  BJP (Winner)
Nangloi Babita Kirar Hemlata Ladla Sangeeta Singh  AAP (Winner)
Nangloi Jat Poonam Saini Vijaylaxmi Yadav Kaushilya  BJP (Winner)
Naraina Umang Bajaj Vijender Gar Ram Kumar Tanwar  BJP (Winner)
Narela Keshrani Khatri Shweta Khatri Nirmala Devi  AAP (Winner)
Nawada Rinku Gehlot Nirmala Devi Sarla Chaudhary  AAP (Winner)
Nehru Vihar Arun Singh Bhati Pravesh Chaudhary Aleem  BJP (Winner)
New Ashok Nagar Sanjeev Singh Anita Hakam Vishal Kumar  BJP (Winner)
Nihal Vihar Shivangi Pandey Ashok Bhardwaj Mandeep Singh  Congress (Winner)
Nilothi Bibi Kuljeet Kaur Babina Shokeen Poonam Sharma  AAP (Winner)
Nithari Sona Ranjeet Choudhary Mamta Gupta Haseena  AAP (Winner)
Pahar Ganj Manish Chadha Amarnath Rajpoot Dharmesh Raikwar  BJP (Winner)
Palam Seema Pandit Vishnu Pandit Dilbag Singh Solanki  BJP (Winner)
Pandav Nagar Yashpal Singh Vijay Shishodia (Sonu) Praveen Sharma  BJP (Winner)
Paschim Vihar Vineet Vohra Shllu Duggal Dushyant Yadav  BJP (Winner)
Patparganj Renu Chaudhary Seema Mann Singh Ratna Sharma  BJP (Winner)
Pitampura Amit Nagpal Sanju Jain Rajiv Kumar Sharma  BJP (Winner)
Pooth Kalan Kavita Solanki Ritu Mekesh Kumar Raj Bala Dabas  AAP (Winner)
Pooth Kurd Anju Devi Umindra Rana Nirmala  BJP (Winner)
Preet Vihar Ramesh Garg Ramesh Pandit Chander Mohan Sharma  BJP (Winner)
Prem Nagar Nilla Kumari Munni Panwar Muskan  BJP (Winner)
Pul Pehladpur Munshi Ram Rakesh Lohia Satish Kumar  AAP (Winner)
Punjabi Bagh Suman Tyagi Manoj Tayal Shivani Mendiratta  BJP (Winner)
Pushp Vihar Naresh Sankhla Arun Nawariya Lakhmi Chand  AAP (Winner)
Quraish Nagar Shamina Raja Shamim Bano Arfa  AAP (Winner)
Raghubir Nagar Urmila Gangwal Dharamveer Pinki Valmiki  BJP (Winner)
Raj Nagar Aruna Rawat Poonam Bhardwaj Krishna Sharma  AAP (Winner)
Rajinder Nagar Manika Nischal Arti Chawla Cheena Malik  AAP (Winner)
Rajouri Garden Shashi Talwar   Vandana Singh BJP (Winner) 
Ram Nagar Kamal Bagri Priya Chandela Sulakshna  BJP (Winner)
Ram Nagar East Chander Prakash Sharma Dharmendra Mahawar Parmanand Sharma BJP (Winner)
Ramesh Nagar Pradeep Tiwari Punit Rai Gurpreet Singh (Raja)  AAP (Winner)
Rani Bagh Jyoti Aggarwal -- Anju Khurana  BJP  (Winner)
Rani Khera Sushila Mathur Manisha Jasbir Karala Nirmala Vats  AAP (Winner)
Ranjeet Nagar Tej Ram Phore Ankush Narang Rajesh Kumar Chillar  AAP (Winner)
Rithala Narender Kumar Singh  Shubham Kumar Tripathi Ajay Kumar Singh  BJP (Winner)
RK Puram Tulsi Joshi Dharamvir Singh Shanti Swaroop  AAP (Winner)
Rohini-A Naveen Garg Pradeep Mittal Jagdish Jain  AAP (Winner)
Rohini-B Komal Vasisth Suman Anil Rana Shagun Bhadana  AAP (Winner)
Rohini-C Dharmendra Sharma Pradeep Mittal Jitender Ahuja  BJP (Winner)
Rohini-D Smita Kaushik Suman Rana Poonam Rohilla BJP (Winner)
Rohini-E Pravesh Wahi Anil Mittal Ajay Sherawat  BJP (Winner)
Rohini-F Ritu Goel Anshu Priya Suman Kaushik  BJP (Winner)
Rohtash Nagar Suman Lata Nagar Shivani Panchal Sarita  AAP (Winner)
Roshan Pura Banke Pehelwan urf Devendra Dabas   Jasbir Dabas BJP (Winner)
Sabapur Brijesh Singh Birender Gupta Fauji Praveen Kumar  BJP (Winner)
Saboli Hari Prakash Bahadur Jaswant Singh Naresh Pal  AAP (Winner)
Sadar Bazar Pinki Jain Usha Sharma Manisha Sharma  AAP (Winner)
Sadatpur Neeta Bisht Manoj Tyagi Varsha  BJP (Winner)
Sadh Nagar Inder Kaur Sandhya Gaur Praveen Dogra  BJP (Winner)
Sagarpur Poonam Jindal Simmi Yadav Geeta Rajput  AAP (Winner)
Said-Ul-Ajaib Rampal Yadav Umed Singh Surender Balhar  AAP (Winner)
Sainik Enclave Reeta Vinay Gaur Nirmala Kumari Arti  AAP (Winner)
Samaypur Badli Gayatri Yadav Savita Yadav Seema Yadav  BJP (Winner)
Sangam Park Sushil Mathur Jonty Ravi Shankar Manoj Kumar Machhla  BJP (Winner)
Sangam Vihar-A Chandan Kumar Choudhary Neeraj Yadav Rahisuddin  BJP (Winner)
Sangam Vihar-B Neeraj Gupta Kajal Singh Sandhya Aggarwal  AAP (Winner)
Sangam Vihar-C Chandan Chaudhary Pankaj Gupta Tarun Raj  AAP (Winner)
Sant Nagar Rekha Rawat Ruby Rawat Uma Sharma  AAP (Winner)
Saraswati Vihar Shikha Bharadwaj Gupta Urmila Garg Deepika Deshwal  BJP (Winner)
Sarita Vihar Neetu Manish Chaudhary Muskan Bidhuri Zaberia Mehfooz  BJP (Winner)
Sarup Nagar Suresh Pandey Jogender Singh Jai Prakash  AAP (Winner)
Seelampur Seema Sharma Naseem Bano Mumtaz  Independent (Winner)
Shahbaad Dairy Santosh Bharti Ram Chander Sraddhanand Sangwan  AAP (Winner)
Shahdara Bharat Gautam Dal Chand Dali Goldy Sood  BJP (Winner)
Shakarpur Ramkishore Sharma Sharad Dixit Sundar Nagar  BJP (Winner)
Shakur Pur Kishan Lal Ashok Gangwal Murari Lal  BJP (Winner)
Shalimar Bagh-A Sujeet Thakur Jalaj Kumar Gopeshwar Yadav  AAP (Winner)
Shalimar Bagh-B Rekha Gupta Ishupret Gujral Mona Shokeen  BJP (Winner)
Shastri Nagar Manoj Kumar Jindal Babita Sharma Pankaj Rana  BJP (Winner)
Shastri Park Bharat Bahdoria Aditya Chaudhary Sameer Ahmed Congress (Winner)
Sidhartha Nagar Sonali Neetu Khatana Darshna  BJP (Winner)
Sonia Vihar Soni Panday Rimjhim Sharma Preeti  BJP (Winner)
Sri Niwas Puri Rajpal Singh Indu Kanta Sharma  BJP (Winner)
Sriram Colony  Pramod Jha Aamil Malik Zulfekar Ali  AAP (Winner_
Subhash Mohalla Manisha Singh Rekha Tyagi Nazara Begum  BJP (Winner)
Subhash Nagar Rekha Sahni Manju Setia Sneh Lata Tripathi  AAP (Winner)
Sultanpuri-A Ekta Jatav Bobby Kinnar Varuna Dhaka  AAP (Winner)
Sultanpuri-B Hukum Singh Rathore Daulat Panwar Manhar Lal  AAP (Winner)
Sundar Nagri Bhumika Singh Mohini Jeenwal Pooja Rani  AAP (Winner)
Tigri Meera Pahariya Jyoti Jarwal Rajani  AAP (Winner)
Tilak Nagar Raj Kumar Grover Ashok Manu Harish Chander Lamba  AAP (Winner)
Timarpur Amar Lata Sangwan Promila Gupta Priya Gulati Jayant  AAP (Winner)
Tri Nagar Meenu Goel Nitu Yadav Juhi Goel  BJP (Winner)
Trilokpuri Meenu Goyal Vijay Kumar Amar Deep  AAP (Winner)
Tughlakabad Pushpa Bidhuri Sugandha Bidhuri Pooja Bhiduri  AAP (Winner)
Tughlakabad Extension Poonam Bhati Bhagbir Chandra Kant Giri  AAP (Winner)
Uttam Nagar Rajesh Agarwal Deepak Vohra Ajay Rajput  AAP (Winner)
Vasant Kunj Jagmohan Singh Mehlawat Amarjeet Chillar Naveen Yadav  BJP (Winner)
Vasant Vihar Raj Rani Sharma Hiani Jain Jyoti Gaur  AAP (Winner)
Vijay Vihar Amrita Jha Pushpa Solanki Rekha Rani  AAP (Winner)
Vikas Nagar Pankaj Kumar Singh Ashok Pandey Babita Agnihotri  AAP (Winner)
Vikas Puri Sunil Jindal Saib Asiwal Vijay Verma  AAP (Winner)
Vinod Nagar Ravinder Singh Negi Kuldeep Bhandari Vinay Shankar Dubey  BJP (Winner)
Vishnu Garden Sanjay Yadav Meenakshi Chandela Pradeep Kumar Lohia  AAP (Winner)
Vishwas Nagar Dr Cherry Sain Jyoti Rani Sunita Devi  AAP (Winner)
Wazirpur Sonia Devraj Koli Chitra Vidyarthi Mamta Verma  AAP (Winner)
Welcome Colony Ritesh Suji Sudhesh Chaudhary Sanjay Gupta  BJP (Winner)
West Patel Nagar Meenu Naresh Kumar Kavita Chauhan Sandhya Kumari  AAP (Winner)
Yamuna Vihar Pramod Gupta Vinita Luthra Raj Kumar Sharma  BJP (Winner)
Zakir Nagar Lata Chauhan Salma Khan Nazia Danish  Congress (Winner)
You Might also Like